UTC+08:30

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

UTC+08:30 е временско отстапување од +08:30 од UTC. Според стандардот ISO 8601, времето би се запишало како 2020-01-03UTC03:14:02+08:30. Ова време се користи во:

Како стандардно време (цела година)[уреди | уреди извор]

Јужна Азија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]