Прејди на содржината

UTC−10:00

Од Википедија — слободната енциклопедија
UTC−10: Сино (декември), Портокалово (јуни), Жолто (цела година), Светлосино - морски површини

UTC−10:00часовен појас со отстапување од десет часа (−10) од UTC. Ова време се користи во:

Како стандардно време (цела година)[уреди | уреди извор]

Како стандардно време (зима на северната полутопка)[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]