Прејди на содржината

UTC−02:00

Од Википедија — слободната енциклопедија
UTC−02: сино (јануари), портокалово (јули), жолто (цела година), светлосино — морски површини
Време во Бразил, од 30 октомври 2013 г.
  UTC−04:00 / лете: UTC−03:00
  UTC−03:00 / лете: UTC−02:00

UTC−02:00часовно отстапување 2 часа зад координираното универзално време (UTC).

Како летно време (лето на северната полутопка)[уреди | уреди извор]

Главни населени места: Нук

Северна Америка[уреди | уреди извор]

Како стандардно време (цела година)[уреди | уреди извор]

Атлантски Океан[уреди | уреди извор]

Како летно време (лето на јужната полутопка)[уреди | уреди извор]

Главни населени места: Саун Пауло

Јужна Америка[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]