UTC+10

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
UTC+10: Сино (декември), портокалово (јуни), жолто (преку целата година), светлосино - морски површини
Време во Австралија
  UTC+8
  UTC+9:30 / DST: UTC+10:30
  UTC+10
  UTC+10 / DST: UTC+11

UTC+10 е отстапување од +10 часа од координираното универзално време (UTC). Ова време се користи во:

Како стандардно време (преку целата година)[уреди | уреди извор]

Како стандардно време (зима на јужната полутопка)[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]