UTC+6

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

UTC+6 е ознака за 6-часовно временското отстапување од Гринич во некои делови во светот. Ова време се користи во следниве места:

UTC+6:

Како стандардно време (цела година)[уреди | уреди извор]

Како стандардно време (зима на Северната полутопка)[уреди | уреди извор]

Како летно време (лето на Северната полутопка)[уреди | уреди извор]