Разлика помеѓу преработките на „Далечинско пливање на светското првенство во водени спортови 2009 - 25км во женска конкуренција“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
нема опис на уредувањето
(Креирана страница со: {{2009 Светско Акватичко Првенство}} 18 жени од 10 земји се натпреваруваат во трката во плив...)
 
| Ангела Мауер
| {{ГЕР}}
| 25:0147:3748.10
|-
| {{Сребрен медал}}
| Ана Уварова
| {{РУС}}
| 25:0147:3851.09
|-
| {{Бронзен медал}}
| Ведерика Витале
| {{ИТА}}
| 25:0147:3852.67
|-
| 4
| Маргарита Домингез
| {{ИТАШПА}}
| 25:0148:4037.86
|-
| 5
| Села Барот
| {{ФРА}}
| 25:0149:4000.97
|-
| 6
| Линзи Хеистер
| {{ХОЛ}}
| 25:0149:4008.91
|-
| 7
| Мартина Грималди
| {{ИТА}}
| 25:0149:4136.57
|-
| 8
| Стефани Билер
| {{ШПА}}
| 25:0150:4508.68
|-
| 9
| Наталија Панкина
| {{РУС}}
| 25:0150:4536.78
|-
| 10
| Ева Фабиан
| {{САД}}
| 2:015:50:41.25
|-
| 11
| Емили Хансон
| {{САД}}
| 25:0153:5801.96
|-
| 12
| Ечер Нуња Морера
| {{ШПА}}
| 26:0206:0045.37
|-
| 13
| Шели Кларк
| {{АУС}}
| 26:0207:0131.07
|-
| 14
| Кети Дитрих
| {{ФРА}}
| 26:0208:0327.14
|-
|15
| Лили Могуел Анзурето
| {{МЕКMEK}}
| 26:0229:0449.01
|-
|16--
| Кејт Брукс-Петерсон
| {{АУС}}
| НЗА
| 2:02:04.0
|-
| 17--
| Заира Карденас
| {{МЕК}}
| НЗА
| 2:02:04.4
|-
|18--
| Ника Козамерник
| {{СЛО}}
| НСТ
| 2:02:04.5
|}
 

Прегледник