Разлика помеѓу преработките на „Кисела Вода (населба)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(ситна поправка)
с
'''Кисела Вода''' е населба во [[Скопје]]. Таа е седиште на [[Општина Кисела Вода]] која зафаќа површина од 43 километри квадратни и население од 58.216 жители, од кои 50.702 се [[Македонци]]<ref>http://www.kiselavoda.gov.mk/mak/index.asp?id=214</ref>. Градоначалничка на општина Кисела Вода е [[МРИЈАБилјана Беличанец ГОКОВА- Алексиќ]]<ref>http://www.kiselavoda.gov.mk/mak/index.asp?id=32</ref>.
== Поврзано==

Прегледник