Разлика помеѓу преработките на „1931“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 15 бајти ,  пред 9 години
с
Бот Додава: li:1931; козметички промени
с (Бот Додава: qu:1931)
с (Бот Додава: li:1931; козметички промени)
 
== Родени ==
* [[21 март]] - [[Блаже Ристовски]], македонски академик
* [[3 јуни]] - [[Анте Поповски]], македонски поет
 
== Починале ==
 
* [[13 декември]] - [[Гистав Ле Бон]], истакнат француски [[социопсихолог]] и [[социолог]], основач на дисциплината [[психологија на толпата]] и инспирација за [[Хитлер]]овото дело „[[Мојата борба]]“.
 
----
[[la:1931]]
[[lb:1931]]
[[li:1931]]
[[lij:1931]]
[[lmo:1931]]

Прегледник