Податотека:Flag of Jamaica.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 600 × 300 пиксели, големина: 218 бајти)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.

Опис

Опис
English: Flag of Jamaica. “The sunshine, the land is green, and the people are strong and bold” is the symbolism of the colours of the flag. GOLD represents the natural wealth and beauty of sunlight; GREEN represents hope and agricultural resources; BLACK represents the strength and creativity of the people. The original symbolism, however, was "Hardships there are, but the land is green, and the sun shineth", where BLACK represented the hardships being faced.
Nederlands: Vlag van Jamaica
Русский: Флаг Ямайки
Slovenščina: državna zastava Jamajke
     gold rendered as RGB 254 209 000
     green rendered as RGB 000 155 058
     black rendered as RGB 000 000 000
Датум
Извор сопствено дело
Автор
Inkscape to text.svg
Оваа векторска слика е создадена со Inkscape, а потоа рачно уредена, од Zscout370, Madden and others.
Дозвола
(Повторно користење на податотекава)
Public domain Јас, праводржецот на ова дело, го предавам истото во јавна сопственост. Ова важи за целиот свет.
Во извесни земји ова не е правно изводливо. Во тој случај:
Дозволувам секому да го користи делово за било каква цел, без било какви услови, освен ако такви услови не ги налага законот.

Insignia
Оваа слика е приказ на знаме, грб, печат или некое друго обележје. Употребата на ваквите симболи е ограничена во многу земји. Овие ограничувања постојат независно од статусот на авторските права.
Други верзии

Flag of Jamaica.pngFlag of Jamaica.png

Anti-Inkscape.svg
Notepad icon wide.svg
Оваа векторска слика е изработена со a уредник на текст. Нејзиниот изворен код може да содржи дополнителни информации или виша семантика на темата.

Previous version had been created with Inkscape (2 484 bytes)  f  now 8.77% of previous size

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна11:35, 4 декември 2014Минијатура на верзијата од 11:35, 4 декември 2014600 × 300 (218 бајти)Sarangexample for smaller version
09:14, 29 декември 2012Минијатура на верзијата од 09:14, 29 декември 2012600 × 300 (235 бајти)Zscout370Colors defined at http://www.jis.gov.jm/ja50/v2/jamaican-national-flag/
16:41, 4 април 2012Минијатура на верзијата од 16:41, 4 април 2012600 × 300 (231 бајти)Sarangless code simpler
16:40, 4 април 2012Минијатура на верзијата од 16:40, 4 април 2012600 × 300 (231 бајти)Sarangless code simpler
13:04, 24 септември 2006Минијатура на верзијата од 13:04, 24 септември 2006600 × 300 (452 бајти)Maddenless code
18:22, 13 јуни 2006Минијатура на верзијата од 18:22, 13 јуни 2006600 × 300 (725 бајти)Maddencode simpler
21:53, 16 октомври 2005Минијатура на верзијата од 21:53, 16 октомври 2005600 × 300 (2 КБ)Zscout370I cloned several things in the image, changed the colors to match http://www.jis.gov.jm/special_sections/This%20Is%20Jamaica/symbols.html.
06:03, 28 септември 2005Минијатура на верзијата од 06:03, 28 септември 2005600 × 300 (2 КБ)SKoppThe flag of Jamaica. Source: Drawn by User:SKopp {{Template:Insignia}} Category:Flags of Jamaica

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката

Оваа податотека ја користат и следниве викија:

Погледајте ја останатата глобална употреба на податотекава.

Метаподатоци