Предлошка:Country data Јамајка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Јамајка е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Јамајка Наслов на главата статија (Јамајка)
shortname alias Јамајка (незадолжително) Име за приказ во врската, доколку alias е повеќезначно име, како на пример
flag alias Flag of Jamaica.svg Назив на сликата (File:Flag of Jamaica.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1875Flag of Jamaica (1875–1906).svgFlag of Jamaica (1875–1906).svg
1906Flag of Jamaica (1906–1957).svgFlag of Jamaica (1906–1957).svg
1957Flag of Jamaica (1957–1962).svgFlag of Jamaica (1957–1962).svg
navalNaval Ensign of Jamaica.svgNaval Ensign of Jamaica.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Предлошкава има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

  • {{морнарица|Јамајка}} Јамајка
  • {{знамеикона|Јамајка|naval}}Јамајка

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
JAM (преглед) Јамајка Јамајка

Пример за употреба

  • {{знаме|Јамајка}} Јамајка
  • {{знамеикона|Јамајка}}Јамајка
  • {{државнознаме|Јамајка}} Јамајка

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Јамајка|1875}} Јамајка
  • {{знамеикона|Јамајка|1875}}Јамајка

Употреба на алијас за пренасочување