Разлика помеѓу преработките на „Кранихфелд (општинска заедница)“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
нема опис на уредувањето
(Создадена страница со: '''Кранихфелд''' ({{lang-de|Kranichfeld}}) е општинска заедница во округот Вајмар (округ)|Вајм...)
 
с
# [[Кранихфелд]]
# [[Науендорф (Тирингија)|Науендорф]]
# [[Ритерсдорф (Тирингија)|Ритерсдорф]]
# [[Тондорф]]
 

Прегледник