Податотека:Macedonian archaeology stub icon.svg

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Изворна податотека(SVG податотека, номинално 57 × 78 пиксели, големина: 4 КБ)

Врска до Ризницата Ова е податотека од Ризницата на Викимедија и може да се користи на други проекти. Подолу е наведена содржината на нејзината описна страница.
Заедничката ризница е складиште на слободно-лиценцирани слики и снимки. И Вие можете да помогнете.
Опис
Македонски: Векторска верзија на иконата за никулци од областа на атхеологијата во Македонија.
English: Stub icon for Macedonian archaeology related articles about (SVG version)
Датум (UTC)
Извор
Автор
Други верзии


Applications-graphics.svg
Ова е ретуширана слика, што значи дека е дигитално променета (обработена) од изворната верзија. Обработки: Vectorisation. Оригиналот може да се види тука: Macedonian archaeology stub icon.png. Обработил: Bjankuloski06en.

Јас, праводржецот на ова дело, со ова го објавувам истото под следниве лиценци:
w:mk:Криејтив комонс

наведи извор сподели под исти услови

Оваа податотека е под лиценцата Криејтив комонс Наведи извор-Сподели под исти услови 3.0 Нелокализирана.
Можете:
  • да споделите – да го умножувате, распространувате и емитувате делото
  • да преработувате – да преработувате
Под следните услови:
  • наведи извор – Ќе мора да дадете прикладен припис, да ставите врска до лиценцата и да укажете дали има направено промени. Ова може да биде направено на било кој разумен начин, но без да оддава впечаток дека лиценцодавецот стои зад Вас и Вашата употреба.
  • сподели под исти услови – Ако го измените или преобразите делото, или пак ако основате друго дело на него, добиеното дело можете да го распространувате само под иста или слична лиценца на оваа.

GNU head Се дава дозвола за умножување, распространување и/или менување на овој документ под условите на ГНУ-овата лиценца за слободна документација, само Верзија 1.2 или било која понова верзија објавена од Фондацијата за слободна програмска опрема; без неменливи делови и без текстови на предни и задни корици. Примерок од лиценцата ќе најдете во делот наречен ГНУ-ова лиценца за слободна докуменација.
Одберете лиценца по ваш избор.

Изворна евиденција за подигањето

This image is a derivative work of the following images:

  • File:Macedonian_archaeology_stub_icon.png licensed with Cc-by-sa-3.0, GFDL
    • 2010-10-16T22:39:12Z Raso mk 96x93 (6251 Bytes) {{Information |Description={{en|1=Stub icon for archaeology related articles from Macedonia}} |Source={{own}} |Author=[[User:Raso mk|Raso mk]] |Date= |Permission= |other_versions= }} [[Category:Stub icons]]

Uploaded with derivativeFX

Историја на податотеката

Стиснете на датум/време за да ја видите податотеката како изгледала тогаш.

Датум/времеМинијатураДимензииКорисникКоментар
тековна00:24, 26 март 2011Минијатура на верзијата од 00:24, 26 март 201157 × 78 (4 КБ)Bjankuloski06en{{Information |Description={{mk|Векторска верзија на иконата за никулци од областа на атхеологијата во Македонија.}} {{en|1=Stub icon for Macedonian archaeology related articles about (

Податотекава се користи во повеќе од 100 страници. Следниов список ги прикажува само првите 100 страници што ја користат податотеката. Целосен список ќе најдете тука.

Глобална употреба на податотеката