Список на главни градови на САД

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главни градови на американските сојузни држави според азбучен ред на државата:

Патеката за автотрки во Индијанаполис
Олимпија, Вашингтон

Поврзано[уреди | уреди извор]

Предлошка:Главни градови на САД