Агстафа (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Агстафа (азерски: Ağstafa) е административен регион во Азербејџан.

Агстафа
Азербејџан со Агстафа
Население: 75.900
Површина (km²): 1.500
Главен град: Агстафа

Демографија[уреди | уреди извор]

Население[уреди | уреди извор]

Религија[уреди | уреди извор]

Јазици[уреди | уреди извор]

Видете исто така[уреди | уреди извор]