Ѓојчај (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ѓојчај
Местоположба
Местоположба
Население (2004): 105,318
Површина (km.): 736
Пош. код: 2300
Главен град: Ѓојчај

Ѓојчај е административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]