Јардимли (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Округот во рамките на Азербејџан.
Природа во регионот.
Водопад во регионот.

Јардимли (Yardımlı) е административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]