Огуз (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Местоположба во Азербејџан.
Местоположба во Азербејџан.

Огуз е администраривен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]

Координати: 41°04′15″ N; 47°27′30″ E / 41.070833° СГШ; 47.458333° ИГД / 41.070833; 47.458333