Шабран (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Шабфран
Азербејџан со Шабран.
Азербејџан со Шабран.
Население: 46.800
Површина (км2.): 1.739
Повикувачки код: 115
Поштенски код: AZ1700
Главен град: Шабран

Шабран (азерски: Şabran) — административен округ во Азербејџан. Главен град на округот е градот Шабран.

Поврзано[уреди | уреди извор]