Шуша (округ)

Координати: 39°45′N 46°45′E / 39.750° СГШ; 46.750° ИГД / 39.750; 46.750
Од Википедија — слободната енциклопедија
Местоположба во Азербејџан.

Шуша (азерски: Şuşa) — административен округ во Азербејџан и главен град на округот е градот Шуша.

Поврзано[уреди | уреди извор]

39°45′N 46°45′E / 39.750° СГШ; 46.750° ИГД / 39.750; 46.750