Прејди на содржината

Закатала (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Закатала

Општина: Закатала
Височина: 500m
Население: 115,000
Map of Azerbaijan showing Zaqatala rayon
Map of Azerbaijan showing Zaqatala rayon

Закатала (азерски: Zaqatala) — административен округ во Азербејџан. Главен град на округот е градот Закатала.

Поврзано[уреди | уреди извор]