Сијезен (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Местоположба во Азербејџан.
Местоположба во Азербејџан.

Сијезен (азерски: Siyəzən) — административен округ во Азербејџан. Главен град е градот Сијезен.

Поврзано[уреди | уреди извор]