Лерик (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Местоположба во Азеребејџан.
Местоположба во Азеребејџан.

Лерик (азерски: Lerik) — округ во Азербејџан. Административен центар е градот Лерик.

Поврзано[уреди | уреди извор]


Координати: 38°47′N 48°25′E / 38.783° СГШ; 48.417° ИГД / 38.783; 48.417