Лачин (округ)

Координати: 39°38′0″N 46°33′0″E / 39.63333° СГШ; 46.55000° ИГД / 39.63333; 46.55000
Од Википедија — слободната енциклопедија
Лачин
Местоположба.
Население (2002): 15,000
Површина (sq. km.): 1,840
Пош. код: AZ4100

Лачин е административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]

39°38′0″N 46°33′0″E / 39.63333° СГШ; 46.55000° ИГД / 39.63333; 46.55000