Хачмаз (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба.

Хачмаз (Xaçmaz) е административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]