Шахбуз (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Road sign at the entrance to Шахбуз (округ)

Шахбуз (Şahbuz) е административен округ во Азербејџан

Видете исто така[уреди | уреди извор]