Агџабеди (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Абџабеди
Азербејџан со Абџабеди
Население: 112.400
Површина (км2): 1.760
Повикувачки код: 113
Поштенски код: AZ0400
Главен град: Агџабеди

Агџабеди (азерски: Ağcabədi) е административен регион во Азербејџан со главен град Агџабеди.

Поврзано[уреди | уреди извор]


Координати: 40°3′10″N 47°27′41″E / 40.05278° N; 47.46139° E / 40.05278; 47.46139