Аџикабул (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Аџикабул
Местоположба
Местоположба
|-
Население (1999 ): 57,944
Површина (км2.): 1,640
Тел. код: 0140
Пош. код: AZ2400
Гл. град: Казимамад

Аџикабул (Hacıqabul) е административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]