Горанбој (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Горанбој
Местоположба
Население (1999): 86,645
Површина (км2.): 1,790
Пош. код: 2200
Гл. град: Горанбој

Горанбој е административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]