Гобустан (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба во Азербејџан.

Гобустан е административен округ во Азербејџан со вкупна површина од 1.369 километри квадратни и население од 37.137 жители.

Поврзано[уреди | уреди извор]Координати: 40°32′06″N 48°55′16″E / 40.53500° СГШ; 48.92111° ИГД / 40.53500; 48.92111