Нефтчала (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Азербејџан со Нефтчала.
Азербејџан со Нефтчала.

Нефтчала (Neftçala) е администраритен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]