Нефтчала (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Азербејџан со Нефтчала.

Нефтчала (Neftçala) е администраритен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]