Зенгилан (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Зенгилан во Азербејџан.

Зенгилан (азерски: Zəngilan) — административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]