Хоџали (округ)

Координати: 39°54′N 46°47′E / 39.900° СГШ; 46.783° ИГД / 39.900; 46.783
Од Википедија — слободната енциклопедија
Местоположба.

Хоџали е административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]

39°54′N 46°47′E / 39.900° СГШ; 46.783° ИГД / 39.900; 46.783