Куба (округ)

Координати: 41°22′N 48°30′E / 41.37° СГШ; 48.5° ИГД / 41.37; 48.5
Од Википедија — слободната енциклопедија
Местоположба во Азербејџан.
Местоположба во Азербејџан.

Куба (азерски: Quba) — округ во Азербејџан. Административен центар е градот Куба.

Поврзано[уреди | уреди извор]41°22′N 48°30′E / 41.37° СГШ; 48.5° ИГД / 41.37; 48.5