Прејди на содржината

Зердаб (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Округот во рамките на Азербејџан.
Округот во рамките на Азербејџан.

Зердаб (азерски: Zərdab) — округ во Азербејџан со главен град Зердаб.

Поврзано[уреди | уреди извор]