Шамахи (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба во Азербејџан.

Шамахи (азерски: Şamaxı) — административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]