Јевлах (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Округот во рамките на Азербејџан.
Округот во рамките на Азербејџан.

Јевлах (азерски: Yevlax) — административен округ во Азербејџан и ги опфаќа градовите Јевлах и Мингечевир.

Поврзано[уреди | уреди извор]