Кубадли (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Местоположба во Азербејџан.
Местоположба во Азербејџан.

Кубадли (Qubadlı) е админситративен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]