Седерек (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба во Азербејџан.

Седерек (азерски: Sədərək) е административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]