Уџар (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Округот во рамките на Азербејџан.
Округот во рамките на Азербејџан.

Уџар (Ucar) е административен округ во Азербејџан и има население од 70.000 жители.

Поврзано[уреди | уреди извор]