Тертер (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба на округот.

Тертер (азерски: Tərtər) — административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]


Предлошка:Tartar-geo-stub