Гедебеј (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Гедебеј
Местоположба
Местоположба
Население (2006): 90,800
Површина (км2.): 1,290
Повик. бр.: 232
Пошт. бр.: 2100
Гл. град: Гедебеј

Гедебеј (азерски: Gədəbəy; руски: Гедабек, Гедабекский район) — административен окру во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]