Самух (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Самух
Местоположба
Местоположба
Население: 51,300
Површина: 1,210
Пош. код: AZ5100
Тл. код: 0265

Самух (Samux) е административен округ во Азербејџан.


Поврзано[уреди | уреди извор]