Ѓојѓол (округ)

Координати: 40°35′N 46°18′E / 40.583° СГШ; 46.300° ИГД / 40.583; 46.300
Од Википедија — слободната енциклопедија
Местоположба во Азербејџан.
Местоположба во Азербејџан.


Ѓојѓол (азерски: Göygöl) — округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]

40°35′N 46°18′E / 40.583° СГШ; 46.300° ИГД / 40.583; 46.300