Бабек (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Бабек
Население (1999): 71,400
Површина (км2.): 1,170
Тел. код: 0136
Пош. код: AZ6700

Бабек е административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]