Ордубад (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Ордубад
Местоположба
Население (1999 ): 40,600
Површина (sq. km.): 970
Телефонски код: 0136
Поштенски код: AZ6900
Гл. град: Ордубад

Ордубад е административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]