Хизи (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Хизи
Местоположба
Местоположба
Население (1999): 13,080
Површина ( km.): 1,850
Гл. град: Хизи

Хизи (Xızı) е најслабонаселениот административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]