Кабала (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Местоположба во Азербејџан.
Водопади во Кабала
Езеро во Кабала

Кабала, Кебеле или Гебеле (азерски: Qəbələ) — округ во Азербејџан. Административен центар е градот Кабала.

Поврзано[уреди | уреди извор]Координати: 40°58′53″N 47°50′45″E / 40.98139° СГШ; 47.84583° ИГД / 40.98139; 47.84583