Исмаили (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Исмаили
Местоположба
Местоположба
Население (1999 ): 72,144
Површина (км2.): 2,074
Тел. код: 0178
Поштенски код: AZ3100
Главен град: Исмаили
Wilderness in Ismayilli Rayon

Исмаили (İsmayıllı) е административен округ во Азербејџан.

Поврзано[уреди | уреди извор]