Џулфа (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Џулфа
Местоположба
Население (2006): 35.900
Површина (км²): 1000
Повик. бр.: 0136
Пошт. бр.: 7200
Гл. град: Џулфа

Џулфа (азерски: Culfa) — административен округ во Азербејџан. Административен центар е градот Џулфа.

Поврзано[уреди | уреди извор]