Шеки (округ)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Местоположба во Азербејџан
Местоположба во Азербејџан

Шеки (азерски: Şəki) — административен округ во Азербејџан во околината на градот Шеки.

Поврзано[уреди | уреди извор]